به گزارش روابط‌عمومی خانه ملت در اسلام‌شهر، پاسخ سؤال ملی دکتر مهدی شریفیان از وزیر اقتصاد در خصوص تسهیلات فرزندآوری پس از پیگیری‌های مختلف توسط وزارت اقتصاد صادر شد.

سؤالات دکتر شریفیان به شرح ذیل در تاریخ ۲۲/۰۵/۱۴۰۱ ثبت شدند:
• چرا روند اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیونی به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر با کندی مواجه است؟
• میزان تسهیلات پرداخت شده و میزان ثبت‌نام‌ها به تفکیک استان‌ها به چه میزان است؟
• دلیل عدم ابلاغ بخشنامه‌ای مرتبط با بانک‌ها و یا اظهار بی‌اطلاعی بانک‌ها از این تسهیلات چیست و چه برنامه‌ای برای آن پیش‌بینی‌شده است؟

وزارت اقتصاد در پاسخ به این سؤالات، با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرائی اعطای این تسهیلات در ابتدای سال جاری به بانک‌ها ابلاغ شده افزوده است: بانک‌ها در خصوص نحوه اجرای این قانون ابهاماتی داشتند که طی جلساتی این ابهامات بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شده است. از جمله ابهامات استعلام بانک‌ها در خصوص مالکیت متقاضیان جهت استفاده از تسهیلات مسکن و کمک‌های دولتی در بخش مسکن بود که مقرر شد لینکی دراین‌خصوص در اختیار بانک‌ها قرار بگیرد که این امر محقق نشده و تصمیم گرفته شد که این استعلام از سامانه سمات بانک مرکزی صورت بگیرد که این موضوع در تاریخ ۰۴/۰۷/۱۴۰۱ به بانک‌های عامل ارجاع شد.

در ادامه در خصوص میزان تسهیلات اعطائی آمده است: تا تاریخ ۲۵/۰۷/۱۴۰۱ مبلغ ۳۳۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن فرزند سوم و تا تاریخ ۲۵/۰۷/۱۴۰۱ مبلغ ۱۸۱۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات فرزندآوری در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست