مطالبه “شریفیان” از وزیر آموزش و پروش:

از پیگیری حل مشکل مدارس با حکم قلع و قمع و فرسوده تا ایجاد فضای اردوگاهی و ورزشی برای دانش آموزان اسلامشهری

“مهدی شریفیان” در سفر نیمروزی وزیر آموزش و پرورش به شهرستان اسلامشهر از وی خواست نسبت به رفع مشکلات آموزشی شهرستان از جمله “مدارس با حکم قلع و قمع، فرسوده و دو نوبتی و همچنین نبود فضای ارودگاهی و ورزشی و عدم بروز رسانی تجهیزات مدارس فنی وحرفه ای و کاردانش اسلامشهری اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی خانه ملت در شهرستان اسلامشهر، “یوسف نوری” وزیر آموزش و پرورش که به دعوت “مهدی شریفیان” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در سفری نیمروزی به شهرستان اسلامشهر آمده بود، پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای گمنام شهرستان در دارالسلام زمین چمن مصنوعی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) آموزش و پرورش در شاتره که با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال احداث شده را افتتاح کرد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در ادامه با همراهی “مهدی شریفیان” نماینده مجلس شورای اسلامی، “حسین حبیبی” فرماندار اسلامشهر و جمعی از مسئولان شهرستان از برخی مدارس و فضاهای آموزشی اسلامشهر و چهاردانگه بازدید کرد.

وی همچنین از هنرستان در دست احداث امام علی (ع) شاتره که 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز به عمل آورد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه ضمن حضور در دبیرستان شهید حبیبی عدل چهاردانگه در جریان موانع آموزش و پرورش چهاردانگه جهت احداث فضای آموزشی جدید در مجاورت این دبیرستان که نیاز مبرم این منطقه است قرار گرفت.

نوری در بخش دیگری از سفر خود به شهرستان اسلامشهر از بخش های مختلف دبیرستان دخترانه کوثر که با مشکل فرسودگی مواجه است نیز بازدید کرد و دقایقی در جمع دانش آموزان این دبیرستان به سخنرانی پرداخت.

وی همچنین در محله سالور نیز حضور یافت و با والدین دانش آموزان مدرسه شهید آیت که با معارض مواجه شده گفتگو کرد.

پس از بازدیده ها در نشستی که در محل فرمانداری اسلامشهر با حضور وزیر آموزش و پرورش، فرماندار اسلامشهر، جمعی از مسئولان شهرستان و اصحاب رسانه برگزار شد، “مهدی شریفیان” نماینده مجلس شورای اسلامی طی سخنانی نسبت به رفع دغدغه ها و مسائل و مشکلات فرهنگیان و محیطهای آموزشی اسلامشهر با سفر وزیر به این شهرستان ابراز امیداوری کرد و گفت: شهرستان اسلامشهر با جمعیتی بالغ بر 700 هزار نفر، دومین شهرستان پر جمعیت استان تهران و در حاشیه جنوب غرب استان است که از ظرفیتها و پتانسیل های بالایی برخوردار است .

وی با اشاره به انسجام و هماهنگی بسیار خوب مسئولین شهرستان در جهت احصاء و حل مشکلات مردم اسلامشهر تصریح کرد: یکی از مسائل و مشکلات بسیار مهم احصاء شده شهرستان نبود زیر ساختهای لازم در حوزه آموزشی است.

شریفیان در ادامه همچنین، “تعداد زیاد مدارس با حکم قلع و قمع”، “تعداد زیاد مدارس فرسوده”، “تعداد بالای مدارس دو نوبتی در شهرستان”، “نبود فضای ارودگاهی برای فعالیتهای پرورشی” ، “عدم بروز رسانی تجهیزات مدارس فنی وحرفه ای و کاردانش” ، “کمبود جدی فضای ورزشی دانش آموزان” و “عدم وجود یک مرکز به عنوان پژوهشگاه دانش آموزی” را ازجمله مسائل و مشکلات احصاء شده شهرستان در حوزه آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: البته با تلاش وزارت آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات این حوزه در شهرستان در حال مرتفع شدن است و امیدواریم با عنایت ویژه وزیر محترم روند رفع مشکلات شتاب بیشتری بگیرد.

در ادامه این نشست “یوسف نوری” وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی با بیان اینکه برخی مدارس فرسوده اسلامشهر به مدارس خطرآفرین تبدیل شده و تهدیدی برای امنیت دانش آموزان به شمار می رود تصریح کرد : نگارش نهایی سند تحول آموزشی کشور باید با همگرایی و به صورت برون سازمانی انجام شود.

وی با اشاره به تکمیل مدارس دبیرستان اسلامشهر تا مهرماه امسال افزود: تجهیزات پژوهش‌سرای اسلامشهر بر عهده سازمان نوسازی است که پس از جانمایی و شناسایی پژوهش‌سرا در سریع‌ترین زمان تجهیز خواهد شد همچنین تکمیل خوابگاه دانش‌آموزی رشته تربیت بدنی، هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و تکمیل مدرسه استثنایی با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستورکار قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر رفع مشکلات حقوقی قلع و قمع مدارس اسلامشهر گفت: مشکلات حقوقی و قضایی قلع و قمع مدارس اسلامشهر با پیگیری وزارتخانه از طریق دستگاه قضایی بازنگری و با جدیت دنبال می‌شود.

وی گفت: کمبود هنرستان فنی و حرفه‌ای در احمدآباد مستوفی اسلامشهر باید با اختصاص زمین و حضور خیرین برطرف شود و از ظرفیت واحدهای تولیدی و کارخانجات مستقر در اسلامشهر در ساخت مدارس استفاده شود که این شهرستان در حوزه تولیدات و صنعت جایگاه خوبی دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ماده ۱۷۲ برای بخشودگی و کاهش مالیات واحدهای تولیدی در امر مدرسه سازی افزود: اقدامات خوبی انجام گرفته است که با کسر مالیات واحدهای تولیدی در بحث مدرسه‌سازی می‌توان قدم‌های خوبی برداشت و در این زمینه از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد :ساخت و ساز فضای آموزشی در شهرستان‌های استان تهران پاسخگوی جمعیت دانش‌آموزی نیست که بخشی از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در نقصان‌های موجود مدارس خیرساز هزینه می‌شود.
نوری در پایان همچنین تاکید کرد: نوسازی ، تجهیز و ساخت مدارس یکی از اولویت ها است که امیدواریم با اعتبارات دولتی، کمک‌های خیرین نیک اندیش مدرسه ساز و همچنین سایر نهادها بتوانیم هرچه زودتر مشکل این مدارس را مرتفع کنیم.

گفتنی است سفر وزیر آموزش و پرورش به شهرستان اسلامشهر پس از آن صورت گرفت که “مهدی شریفیان” نماینده مجلس در تذکری درباره فرسودگی مدارس کشور از وی خواسته بود برای جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر طرحی جامع درخصوص نوسازی مدارس فرسوده بویژه در شهرستان اسلامشهر ارائه کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست