قول مساعد وزیر ارشاد نسبت به رفع مشکلات فرهنگی شهرستان اسلامشهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به دعوت “مهدی شریفیان” نماینده مجلس به اسلامشهر آمده بود نسبت به رفع دغدغه ها و مشکلات فرهنگی شهرستان اسلامشهر قول مساعد داد .

به گزارش روابط عمومی خانه ملت در شهرستان اسلامشهر، “محمد مهدی اسماعیلی” وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به دعوت “مهدی شریفیان” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در سفری یک روزه به شهرستان اسلامشهر آمده در دیدار نمایندگان بخش های مختلف فرهنگی و هنری اسلامشهر ضمن تایید نظام مسائل و مشکلات احصا شده حوزه فرهنگ شهرستان ، نسبت به رفع دغدغه ها و همچنین رسیدگی و حل این مشکلات قول مساعد داد .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در نشستی که با حضور “مهدی شریفیان”، فرماندار اسلامشهر و اصحاب رسانه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی و هنری شهرستان اسلامشهر، تصریح کرد: شهرستان اسلامشهر یکی از کانون های اصلی هیأت های مذهبی و آیینی در کشور است که باید از این پتاسیل به بهترین شکل ممکن استفاده شود. از سوی دیگر مساجد و هیئات مذهبی می توانند میزبان فعالیتهای غنی فرهنگی شهرها باشند.

وی با تاکید بر حل مشکلات مختلف اهالی رسانه خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی دولت که ریاست کمیسیون را عهده دار هستم، جلسه سوم بررسی نظام جامع رسانه‌ای را پشت سر گذاشته ایم و امیدوارم در آینده ای نزدیک نظام جامع رسانه‌ای را بتوانیم در دولت به تصویب برسانیم که انشاالله با تصویب این نظام جامع بسیاری از مشکلات اهالی رسانه مرتفع شود.
وزیر فرهنگ در ادامه به اهمیت حمایت از فعالان قرآنی کشور اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۱۵ هزار فعال قرآنی عضو صندوق اعتباری هنر شده اند و قرار است با تلاش معاونت قرآنی وزارت فرهنگ این روند در خصوص فعالان و خادمان قرآنی ادامه یابد.

اسماعیلی به حل مشکلات فرهنگی شهرستان اسلامشهر تاکید کرد و افزود: تمامی مسئولان شهرستان اسلامشهر همکاری لازم را خواهند داشت تا مسائل مختلف فرهنگی و هنری این شهرستان را حل کنیم زیرا نباید شهرستان اسلامشهر با داشتن استعدادهای مختلف گرفتار مشکلات فرهنگی باشد و بنده به‌ عنوان خدمتگزار اهالی فرهنگ و هنر کشور از هیچ تلاشی برای حل این مسائل دریغ نخواهم کرد و معتقدم در کشور هیچ بن بستی وجود ندارد و با توجه به استعداد های جوان انقلابی و منابع غنی ناامیدی واژه بی معنایی است و همه قله‌های پیشرفت و تعالی دست یافتنی خواهد بود.

گفتنی است، وزیر فرهنگ در ابتدای سفر نیمروزه خود به اسلامشهر با حضور در گلزار شهدای اسلامشهر به مقام شامخ شهیدان این شهرستان ادای احترام کرد و در ادامه از چند مرکز فرهنگی و هنری اسلامشهر مانند مجتمع فرهنگی شهید صارمی قائمیه، کانون فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) واوان به عنوان کانون برتر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و چاپخانه تپه سیف بازدید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست