شریفیان در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی ظلم به مردم فلسطین است

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی ظلم به مردم فلسطین است.

به گزارش روابط عمومی خانه ملت در شهرستان اسلامشهر، مهدی شریفیان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز ؛ اظهار داشت: در شرایط فعلی که در آستانه روز جهانی قدس هم هستیم بسیاری از معادلات به نفع آرمان آزادسازی فلسطین تغییر کرده و رژیم غاصب صهیونیستی هم بیش از هر زمان دیگری موجودیت جعلی خود را در خطر سقوط و اضمحلال می بیند.. همچنین روند تحولات نشان می دهد که محور مقاومت با اقداماتی راهبردی و فشرده نتیجه کنونی را رقم زده و همین وجود محور مقاومت بیانگر برنامه و تلاشی بسیار طولانی و هدفمند است.

وی افزود:مقاومت اسلامی مردم فلسطین که در پرتو انقلاب اسلامی شکل گرفته امروز به جایی رسیده است که علیرغم همه محدودیت های غیر قابل ارتش رژیم اشغالگر قدس را که مدعی شکست ناپذیری بوده را طی چندین جنگ در سال های اخیر به عجز و عقب نشینی وادارد.

ایشان بیان داشت :همچنین افزایش عملیات های مسلحانه و شهادت طلبانه علیه اشغالگران صهیونیست در واکنش تجاوزگری‌های این رژیم در مسجدالاقصیو همچنین تقویت وحدت و اتحاد میان گروههای فلسطینی بویژه در ماههای اخیر حول دفاع از قبله اول مسلمانان جهان نشان می دهد که نیروهای مقاومت در صحنه فلسطین ابتکار عمل را بدست گرفته و فصل جدیدی از مبارزه علیه این رژیم غاصب را رقم زده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران های سیاسی رژیم صهیونیستی بیان داشت:وضعیت سیاسی رژیم صهیونیستی در سالهای اخیر به طور فزاینده‌ای به سمت تعمیق شکاف داخلی رفته . اوضاع به شدت ناپایدار سیاسی، که یکی از عوامل عمده آن وجود بحران امنیتی و شکست‌های مکرر سالهای اخیر ارتش صهیونیستی از مقاومت اسلامی در غزه و لبنان بوده است، موجب شده تا کابینه‌های مختلف صهیونیستی در عین نمایش‌های تبلیغاتی و شعارهای سیاسی درباره برخورد با قدرت رو به فزونی گروه‌های مقاومت فلسطینی، بسیار دست به عصا و وحشت زده نسبت به آینده خود بیاندیشند.

شریفیان در ادامه افزود:این رژیم که روزگاری از موضع مستکبرانه شعار از نیل تا فرات سر می داد، این روزها برای حفاظت از خود مجبور به ایجاد دیوارهای بتونی در داخل سرزمین های اشغالی و به دور خود شده از طرفی به دلالی آمریکا برای برقراری رابطه با برخی دولتهای مرتجع و بی هویت عربی دلخوش کرده است.

شریفیان در ادامه با اشاره به نقش حاج قاسم در محور مقاومت بیان داشت: روزی که شهید سلیمانی در سال ۱۳۷۶ مسئولیت فرماندهی نیروی قدس سپاه را بر عهده گرفت صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها و اذناب منطقه‌ای آنها، گمان نمی‌کردند که این فرد بتواند تمام ظرفیت‌های منطقه را گرد هم جمع کند و به آن‌ها روحیه و آموزش بدهد و جبهه‌ای گسترده در سطح منطقه غرب آسیا با عنوان «جبهه مقاومت» را ایجاد کند. جبهه‌ای که تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب و روحیه خودباوری و عزت نفس و ایستادگی را در دل ملت‌های منطقه ایجاد کند.

وی افزود:نقش محوری سردار سلیمانی در دفاع از قدس کاملا مشخص بود و توانست اسرائیل را از هجوم و ادامه اشغالگری، به دفاع مجبور کند و با درایت شهید سلیمانی بود که اشغالگران صهیونیستی در جنگ ۲۲ روزه شکست در خانه را هم تجربه کردند و با پیروزی های میدانی در فلسطین، لبنان و سوریه است که «عزت اسلامی» به «عزت جهانی» تبدیل شده است. راهکار ها و حضور سردار سلیمانی در سوریه و لبنان، موجب شکست رژیم صهیونیستی شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت:این شهید والامقام ۴ ماه قبل از شهادت خود در پاسخ به نامه یکی از فرمانده هان گروههای مقاومت فلسطینی نوشته بود: «دفاع از فلسطین عزت و شرف می‌آورد»، مسئله ای که نشان از اهمیت و جایگاه مسئله در اندیشه های سپهبد حاج قاسم سلیمانی داشت . سردار شهید سلیمانی سراسر عمر خود به دنبال رهایی قدس بود و از این رو “شهید قدس” بهترین لقبی بود می شد به او اطلاق کرد.

وی در ادامه با اشاره به سازش بین اعراب و رژیم صهیونیستی بیان داشت:تجربه تاریخی سازشکاران گواهی می دهد که رژیم صهیونیستی در قبال فلسطین و دیگر کشورهای اسلامی جز هویت زدایی، تجزیه و اشغال گری، ناامنی و زوال و نابودی برای هم پیمانان خود هدف دیگری نداشته و زهر تلخ خیانت به قدس شریف و دین مبین اسلام را اول از همه این سازشکاران چشیده اند.

شریفیان در پایان گفت:کشورهای عربی منطقه باید بدانند که عادی سازی روابط با این رژیم غاصب، ظلمی آشکار به مردم مظلوم فلسطین است و تقویت این روند، رژیم صهیونیستی را در امر هجمه بیشتر به ملت مظلوم فلسطین جری تر خواهد کرد . ما معتقدیم که خواب صهیونیست ها و هم پالکی های آنان برای کم رنگ ساختن مسئله فلسطین تعبیر خوشی برای آنان‌ نخواهد داشت و به فضل و اراده الهی، جهان به زودی استقرار دولت اسلامی فلسطین در قدس شریف را به نظاره خواهد نشست . این قرن، قرن اسلام و محو رژیم صهیونیستی و تحقق عدالت است و باید مطمئن باشیم که مقاومت جواب می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست