مهدی شریفیان نماینده مجلس تأکید کرد:
ضرورت ایجاد واحد درسی سواد رسانه‌ای در نظام آموزشی کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درج درس «تفکر و سواد رسانه‌ای» در سرفصل دروس دبیرستان را اتفاق خوب و مبارکی خواند و گفت: این امر مطالبه جدی بنده است که در قالب تذکر به وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری مطرح و با جدیت پیگیری خواهم کرد.

مهدی شریفیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا،‌ با اشاره به اهمیت سواد رسانه‌ای در کشور گفت: آنچه درگذشته به‌عنوان سواد می‌شناختیم عبارت بود از خواندن و نوشتن؛ ولی در عصر جدید سواد معانی مختلفی پیدا کرده است. سواد رسانه‌ای، سواد عاطفی، سواد دیجیتال، سواد مالی از جمله مواردی است که در تعریف جدید یونسکو از سواد جای دارند. یکی از مهم‌ترین این سوادها سواد رسانه‌ای است؛ سواد رسانه‌ای مجموعه‌ای مهارت‌هایی است که هر فردی باید یاد بگیرد تا در عصر رسانه بتواند قدرت تشخیص و تجزیه‌وتحلیل پیرامون خوراک‌های رسانه‌ای داشته باشد.

وی افزود: ما در حال حاضر در بطن جنگ رسانه‌ای قرار داریم و شاهد هستیم که از طریق مدل‌های مختلف رسانه از جمله فیلم، سریال، رسانه‌های آنلاین و بازی‌های رایانه‌ای تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا بتوانند هرآنچه می‌خواهند را در ذهن و فکر مردم و جوانان این سرزمین جای دهند. تنها راه جلوگیری از شکست در جنگ رسانه‌ای و جنگ شناختی و حتی پیروزی در آن، آموختن سواد رسانه‌ای است.

https://iqna.ir/00HCpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست