شریفیان: دولت در تبیین اصلاح نظام اقتصادی برای مردم بیشتر تلاش می‌کرد

شریفیان: دولت در تبیین اصلاح نظام اقتصادی برای مردم بیشتر تلاش می‌کرد

نماینده مردم تهران با اشاره به اصلاح نظام اقتصادی دولت سیزدهم گفت: شایسته بود در کنار این اقدام مثبت دولت برای همراهی بیشتر مردم نسبت به تدوین پیوست رسانه‌ای و تبیین اهداف این اقدام اقتصادی اهتمام جدی‌تری می داشت.

به گزارش ایسنا، مهدی شریفیان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: امروز و در شرایطی که تحولات بین المللی وارد مرحله حساس و پیچیده ای شده و جنگ میان قدرت های جهانی در کنار خشکسالی و تبعات تغییرات اقلیمی تاثیر ویرانگری بر امنیت غذایی جهان گذاشته، اقدام شجاعانه دولت سیزدهم در اصلاح نظام اقتصادی با هدف کاستن از تبعات این تهدیدات گسترده بین المللی، اقدامی صحیح و درست بوده و ضروری است دیگر ارکان نظام در کنار دولت هرچه سریع تر با تنظیم سیاست ها و برنامه های مناسب برای عبور از این گذر تاریخی به صورت شبانه روزی تلاش کنند.

وی افزود: البته در کنار این اقدام مثبت شایسته بود دولت برای همراهی بهتر و بیشتر مردم و نخبگان نسبت به تدوین پیوست رسانه ای و تبیین اهداف این اقدام اقتصادی عدالت محور اهتمام جدی تری می داشت.

عضو کمیسون اجتماعی مجلس یازدهم با بیان اینکه در بعد داخلی چند نکته باید مورد توجه دولت قرار گیرد، گفت: مردم و مجلس محدودیت های دولت سیزدهم را در شرایط سخت اقتصادی درک می کنند. در برابر تحریم های سنگین و مسائل انباشته کشور که میراث دولت های گذشته بوده، دیپلماسی فعال اقتصادی دولت سیزدهم با کشورهای همسایه و تلاش شبانه روزی در بین مردم با تدارک سفرهای استانی قابل تقدیر است. اما علیرغم گذشت 11 ماه از فعالیت دولت سیزدهم به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران، شاهد ارائه خدمات نامطلوب به مردم هستیم که باید سرعت فعالیت بخش های مختلف دولت به صورت همزمان افزایش پیدا کرده و به رده های میانی، استانی و شهرستانی گسترش یابد و سریع تر نیروهای جهادی جایگزین نیروهای ناتوان شوند.

شریفیان خاطرنشان کرد: از دولت سیزدهم انتظار می رود با تلاش و برنامه ریزی بیشتر نسبت به رفع دغدغه های مردم من جمله تامین معیشت و سلامت، تهیه مسکن مناسب، ایجاد عدالت در نظام پرداخت حقوق، رسیدگی به آسیب های اجتماعی، استفاده از ظرفیت های داخلی و دانش بنیان، کاهش تورم و… اقدام کند.

وی افزود: توقع دیگر از دولت سیزدهم این است که در تسهیل حضور مردم در زیارت اربعین حسینی تلاش جدی و علملیاتی کند و در این راه باید تمامی دستگاه های دولتی و نهادهای حاکمیتی، مردم و گروه های جهادی را در برگزاری هر چه باشکوه تر این رویداد تمدن ساز همراهی کنند.

نماینده مردم تهران در ادامه نطق خود نکاتی را در خصوص مشکلات اسلامشهر خطاب به مسئولین اجرایی متذکر شد و گفت: برای سرعت بخشیدن به رفع مشکلات مردم این شهرستان، انتظار می رود دولت سیزدهم در این خصوص ضمن تامین اعتبارات عمرانی این شهرستان مجموعه ای از اقدامات را در دستور کار خود قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست