به گزارش روابط عمومی خانه ملت در اسلامشهر، مهدی شریفیان، نماینده مردم اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری اسلامشهر با حضور رئیس جمهور گفت: به لطف خداوند و با تلاش مجدانه استاندار سابق تهران و فرماندار جهادی و انقلابی اسلامشهر، بعد از تشکیل دولت سیزدهم هر روز شاهد گشایش‌هایی در حل مسائل و مشکلات مردم در سطح شهرستان اسلامشهر هستیم.

شریفیان ادامه داد: شهرستان اسلامشهر با جمعیتی بالغ بر 700 هزار نفر علی‌رغم برابری جمعیت با استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری متاسفانه از حیث زیرساخت با کمبودهای مشهودی روبه‌رو است. با وجود این اسلامشهر به مهد حافظان قرآن و قهرمانان ورزشی مشهور شده است و از ظرفیت منابع انسانی فاخری در حوزه‌های مختلف برخوردار است.

وی گفت: شهرستان اسلامشهر با وجود 35 هزار واحد کشاورزی،‌ دامداری، صنفی و صنعتی، در زمینه تولید محصولات مختلف زراعی، لبنی، چوب، کفش و غیره ، قطب تولید محصولات کشاورزی و صنعتی در استان تهران و کشور است.

نماینده مردم اسلامشهر با بیان موارد و مسائلی که براساس سند آمایش سرزمینی اولویت‌بندی شده است، تصریح کرد:‌ این مسائل در 10 حوزه دسته‌بندی شده است که به اختصار عرض می‌کنم.به گزارش روابط عمومی خانه ملت در اسلامشهر، مهدی شریفیان، نماینده مردم اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری اسلامشهر با حضور رئیس جمهور گفت: به لطف خداوند و با تلاش مجدانه استاندار سابق تهران و فرماندار جهادی و انقلابی اسلامشهر، بعد از تشکیل دولت سیزدهم هر روز شاهد گشایش‌هایی در حل مسائل و مشکلات مردم در سطح شهرستان اسلامشهر هستیم.

شریفیان ادامه داد: شهرستان اسلامشهر با جمعیتی بالغ بر 700 هزار نفر علی‌رغم برابری جمعیت با استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری متاسفانه از حیث زیرساخت با کمبودهای مشهودی روبه‌رو است. با وجود این اسلامشهر به مهد حافظان قرآن و قهرمانان ورزشی مشهور شده است و از ظرفیت منابع انسانی فاخری در حوزه‌های مختلف برخوردار است.

وی گفت: شهرستان اسلامشهر با وجود 35 هزار واحد کشاورزی،‌ دامداری، صنفی و صنعتی، در زمینه تولید محصولات مختلف زراعی، لبنی، چوب، کفش و غیره ، قطب تولید محصولات کشاورزی و صنعتی در استان تهران و کشور است.

نماینده مردم اسلامشهر با بیان موارد و مسائلی که براساس سند آمایش سرزمینی اولویت‌بندی شده است، تصریح کرد:‌ این مسائل در 10 حوزه دسته‌بندی شده است که به اختصار عرض می‌کنم. در حوزه بهداشت و درمان و سلامت، لزوم توجه ویژه به تکمیل طرح بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر که به لطف خداوند و با توجه و همت ویژه دولت سیزدهم به مراحل پایانی خود نزدیک شده است و امیدواریم در هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح این بیمارستان باشیم. تکمیل درمانگاه و احداث بیمارستان شهید مفتح چهاردانگه که به همت مرحوم آیت الله مجتهد شبستری پایه‌گذاری شده است.

شریفیان ادامه داد: ساماندهی شرایط بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا (ع) با اختصاص تجهیزات و کادر درمانی متخصص از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه شود. تملک 17 مرکز استیجاری و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر،‌ تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تجهیز مراکز بهداشتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران در شهرستان اسلامشهر از دیگر مسائل مربوط به حوزه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر است.

نماینده مردم اسلامشهر با اشاره به مسائل حوزه آموزش و پرورش شهرستان خاطرنشان کرد:‌ لزوم احداث فوری مدارس جدید با توجه به کمبود شدید سرانه آموزشی و حضور بیش از 120 هزار دانش‌آموز در شهرستان، ضرورت احداث یک اردوگاه تفریحی و آموزشی در شهرستان اسلامشهر برای بهره‌برداری بیش از 400 هزار دانش‌آموز در جنوب غرب استان تهران، لزوم جذب حداقل 1500 نفر معلم برای جبران سریع کمبود شدید نیروی آموزشی در اسلامشهر، احداث هنرستان فنی و حرفه‌ای در اسلامشهر با توجه به حضور مجموعه‌های بزرگ صنعتی و تولیدی در این شهرستان و تکمیل طرح احداث ساختمان دانشگاه پیام نور بعد از 6 سال بلاتکلیفی از جمله مسائل حوزه آموزش و پرورش است.

وی به مسائل مربوط به حوزه وزارت کشور و شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد:‌ تکمیل طرح اتصال متروی اسلامشهر با افزایش اعتبار مصوب سفر ریاست محترم جمهوری از طریق تهاتر نفت و ماده 56 قانون الحاق،‌ کمک دولت برای تکمیل احداث ایستگاه متروی چهاردانگه،‌ لزوم تسریع و تکمیل و بهره‌برداری از ایستگاه متروی واوان در خط 1، ضرورت حمایت دولتی‌ از شهرداری‌های شهرستان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، افزایش تجهیزات ایمنی آتش‌نشانی شهرداری‌‌های شهرستان،‌ رفع تداخل حریم شهرستان اسلامشهر با شهرداری تهران، رسیدگی کلی به تقویت زیرساخت‌های امنیتی و انتظامی در شهرستان اسلامشهر از جمله مسائلی است که باید در حوزه وزارت کشور و شهرداری‌ها به آن توجه شود.

نماینده مردم اسلامشهر با اشاره مسائل مربوط به حوزه راه و شهرسازی تأکید کرد: ضرورت تکمیل طرح احداث کمربندی جنوبی به عنوان مسیر پدافندی جنوب غرب استان تهران و کاهش تصادفات جاده‌ای و کاهش مصرف سوخت،‌ صدور کد مستقل برای گمرک آپرین و بندر خشک آپرین به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های اقتصادی استان تهران، رفع تعارضات راه‌آهن و شهرداری اسلامشهر در راستای تسهیل در احداث کمربندی شمالی اسلامشهر، صدور اسناد مالکیت به نام مردم در واحدهای مسکونی که در اسلامشهر وجود دارند و با گذشت سال‌ها در اختیار دولت قرار دارند، تسریع در بازنگری و تأمین اعتبار ویژه برای اجرای طرح هادی روستاها، ترمیم و بهسازی معابر اصلی روستایی و شهری، ضرورت تأمین اعتبار جهت احیای بافت فرسوده در شهرستان اسلامشهر از جمله شهرک امام حسین (ع)‌ که به عنوان بزرگترین پهنه بافت فرسوده در کشور محسوب می‌شود، از جمله مسائل مربوط به این حوزه است.

وی با اشاره مسائل پیرامون حوزه ورزش و جوانان خاطرنشان کرد:‌ تکمیل طرح احداث خانه جوانان، تکمیل چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهدای چهاردانگه، رسیدگی کلی به وضعیت نامناسب ورزشگاه 7 هزار نفری اسلامشهر از جمله مسائل مربوط به حوزش ورزش و جوانان است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

شریفیان گفت: در حوزه فرهنگی، تجهیز اماکن فرهنگی و کتابخانه‌های شهرستان اسلامشهر، استفاده از ظرفیت فعالان قرآنی در عرصه آموزش و پرورش، بهره‌‌مندی از ظرفیت گروه‌های مردمی از جمله جبهه فرهنگی جنوب غرب استان تهران برای حل مسائل مردم از جمله مسائلی است که احصا شده است.

وی تأکید کرد: در حوزه صنعت و اقتصاد با توجه به اینکه شهرک صنعتی اسلامشهر مصوبه دولت نهم را دارد که متأسفانه اجرایی نشده است که از رئیس‌جمهور درخواست داریم که در این امر نیز تسریع شود. در حوزه کشاورزی، اختصاص پساب باکیفیت به عنوان حق‌آبه کشاورزی،‌ افزایش حمایت دولت از ایجاد سیستم آبیاری تحت فشار و قطره‌ای در شهرستان اسلامشهر مسائل مورد توجه است. در حوزه تعاون کار و رفاه اجتماعی ارتقای اداره کار و رفاه اجتماعی به اداره کل جنوب غرب استان تهران با توجه به درخواست‌‌های متعدد مردم،‌ تأمین مسکن برای محرومان به ویژه 400 خانواده دارای دو معلول و بیشتر، احداث مرکز جامع توانبخشی شهرستان اسلامشهر و تکمیل مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران بعد از 12 سال از جمله مسائل مربوط به این حوزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست