در سفر یک روزه معاون وزیر آموزش و پرورش به اسلامشهر چه گذشت؟

 معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور که بنا به دعوت مهدی شریفیان نماینده مجلس، در اسلامشهر حضور یافته بود در بازدیدهای میدانی از نزدیک در جریان کمبودها و کاستی های فضاهای آموزشی شهرستان قرار گرفت و از اهتمام این وزارتخانه نسبت به جذب اعتبار 2500 میلیاردی سفر رئیس جمهور برای رفع این مشکلات خبر داد .

به گزارش روابط عمومی خانه ملت در شهرستان اسلامشهر، “مهراله رخشانی‌مهر”، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به دعوت “مهدی شهریفیان” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس اوایل ماه جاری(اردیبهشت) با حضور در اسلامشهر ضمن بازدید میدانی از فضاهای آموزشی این شهرستان، از نزدیک در جریان کمبودها و کاستی های مدارس اسلامشهر قرار گرفت .

در این بازدیدها که از مدارس جوادالائمه ، دبیرستان دخترانه کوثر ، دبستان شهید دیانت پور جهت تخریب و بازسازی انجام گرفت، “شریفیان” نماینده مجلس و “حبیبی” فرماندار اسلامشهر، معاون وزیر آموزش و پرورش را همراهی می کرد.
در ادامه همچنین، از تکمیل پروژه فرزندان میهن قائمیه ، اختصاص تجهیزات به هنرستان سوده و تکمیل پروژه هنرستان تیمه كاره اميرالمومنين شاطره بازدید میدانی صورت گرفت.

گفتنی است “مهدی شریفیان” نماینده مجلس پیشتر در تذکری به وزیر آموزش پرورش درباره فرسودگی مدارس کشور از وی خواسته بود طرحی جامع درخصوص نوسازی مدارس فرسوده بویژه در شهرستان اسلامشهر ارائه کند .

وضعيت فعلى مدارس یکی از دغدغه های جدی مردم اسلامشهر است

پس از این بازدیدها در نشستی که با هدف بررسی وضعیت فضای آموزشی شهرستان و با حضور رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و برخی از مسئولان شهرستان در دفتر فرماندار اسلامشهر برگزار شد، “مهدی شریفیان” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس طی سخنانی گفت: مسائل و موضوعات مهم شهرستان اسلامشهر علير شم نزدیکی به تهران در سالهای گذشته دیده نشده و در حوزه زیرساخت های مختلف، امکانات اسلامشهر بعضا از استانهای مرزی نیز پایین تر است.

وی با بیان اینکه تمامی کمبودها و مسائل و مشکلات مدارس اسلامشهر و چهاردانگه احصاء شده افزود: امیدواریم با نگاه ویژه وزارت آموزش و پرورش مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان با شتاب بیشتری برطرف شود.

رفع مشکلات فضاهای آموزشی از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور

در ادامه این نشست “مهراله رخشانی مهر”، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به شهرستان های استان تهران ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به آموزش و پرورش استان اختصاص یافته است، افزود: امیدواریم با اختصاص بخشی از این اعتبار به اسلامشهر مشکلات و کمبودهای فضاهای آموزشی این شهرستان کاهش یابد
وی با بیان اینکه آسفالت کاری و ایزوگام مدارس مشکل دار استان تهران بزودی آغاز خواهد شد افزود: مدار در اولویت دار شهرستان اسلامشهر نیز در این زمینه مورد توجه خواهند بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورهمچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه خرید تجهیزات برای مدارس استان تهران هستیم در این حوزه نیز اقدام مناسبی برای مدارس و هنرستانهای اسلامشهر صورت خواهد گرفت.

رخشانی مهر گفت : با حذف برخی موانع و چالش ها می توان مدارسی که نیاز به ارائه خدمات دارند را شناسایی و با انتخاب پیمانکار و اولویت بندی کردن مدارس نیاز آنها را رفع کرد.

وی همچنین نسبت به تجهز مدارس و هنرستانها گفت : وسایل و تجهیزات مدارس با اولویت تامین میز و نیمکت مورد نیاز در آستانه خرید می باشد.

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین شناسایی املاک مازاد آموزش و پرورش شهرستان و تبدیل به احسن کردن آن را از دیگر راهکارهای تامین مالی برای رفع نیازهای فضاهای آموزشی اسلامشهر عنوان کرد .

چرخشانی مهر در خصوص تامین منابع مالی آموزش و پرورش هر شهرستان گفت : آموزش و پرورش هر شهرستان می تواند با شناسایی املاک مازاد و تبدیل آن به احسن بر اساس تشریفات قانونی ، بخشی از مشکلات ساخت و تجهیز فضای مدارس را برطرف کند.

بهسازی، نوسازی و تجهیز مدارس فرسوده اسلامشهر در اولویت

همچنین در ابتدای این نشست “اکبر قنبری” سرپرست آموزش و پرورش اسلامشهر ضمن ارائه گزارش اجمالی از نیازها ، کمبودها و چالش های پیش روی آموزش و پرورش شهرستان از ایجاد کارگروه ویژه ساماندهی دانش آموزان، نیروی انسانی و فضای آموزشی خبر داد.

قنبری به برخی مدارس فرسوده بالای ۳۵ سال قدمت اسلامشهر نیز اشاره کرد و گفت: ۲۵ درصد مدارس اسلامشهر بالای ۳۵ سال قدمت دارند و وجود خیرین ، ظرفیت بسیار خوبی است که ما می توانیم از آن در جهت نوسازی و بهسازی مدارس استفاده کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست