با پیگیری دکتر شریفیان صورت می گیرد؛

تقویت زیرساختهای حوزه برق، تأمین آب پایدار و تکمیل تصفیه خانه مدرن اسلامشهر

به گزارش روابط عمومی خانه ملت در شهرستان اسلامشهر، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو با دعوت مهدی شریفیان در سفری یک روزه به شهرستان اسلامشهر ضمن بازدید از تصفیه خانه واوان از نزدیک با مشکلات و مسائل این شهرستان در حوزه وزارت نیرو آشنا شد.

علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر گفت: کارهای زیادی در حوزه آب و برق در اسلامشهر داریم که باید انجام شود و در این خصوص با همکاران خود در ادارات آب و برق جلسه‌ای داشتیم و تصمیماتی اتخاذ شده و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای تقویت زیرساخت‌های حوزه برق و اصلاح شبکه‌های فرسوده و بهسازی و به‌روزرسانی برخی پست‌های فشار قوی برق که باعث تقویت شبکه و ارتقای برق‌رسانی از نظر کمی و کیفی در این حوزه می‌شود، اقدامات مناسبی انجام و اعتبارات مورد نیاز تخصیص و تامین می‌شود.

محرابیان گفت: برای تأمین آب پایدار ما نیاز داریم تا در بخشی از مناطق شهرستان، برای تعادل‌بخشی و تاب آوری، مخازن آبی درنظر گرفته شود. برای انتقال آب به این شهرستان نیز منابع آبی خوبی در دسترس است که این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفته شده و ان‌شا‌الله پیگیری می‌شود.

وی در رابطه با موضوع فاضلاب این شهرستان اضافه کرد: تصفیه‌خانه‌ای در این شهر احداث شده و به صورت نیمه تمام بوده که بخشی از فاضلاب شهرستان را دریافت و پساب آن برای مصارف کشاورزی و صنعت منتقل خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به قانون بودجه سال 1401، گفت: در بند 3 تبصره هشتم قانون بودجه، اجازه داده شده برای مصارف مختلف به ویژه مصرف صنعت، آب پساب را بازتخصیص کرده و جایگزین آب‌های سطحی کنیم.
وزیر نیرو تصریح کرد: ما علاقه‌مندیم تا با پیگیری همکاران خود در اسلامشهر به قول‌هایی که در این سفر داده شده در اسرع وقت جامعه عمل بپوشانیم.

مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر ضمن تبریک هفته دولت به وزیر نیرو و کابینه دولت سیزدهم اظهار داشت: ساخت نیروگاه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم عملاً انجام نگرفت اما در دولت سیزدهم با زحمات جناب وزیر، کمترین قطعی برق را داشتیم.

وی تأکید‌ کرد: مشکلات شهرستان اسلامشهر را به دولت و شخص رئیس‌جمهور ارائه کردیم و انشاالله با دستورات جناب وزیر و پیگیری‌های ایشان شاهد رفع این مشکلات باشیم.

نماینده مردم اسلامشهر تصریح کرد: در حوزه آب نیز تلاش‌های بسیار خوبی در وزارت نیرو در حال انجام است و تعامل بسیار خوب بین دولت و مجلس موجب شده است که در حوزه‌های زیرساختی به نقاط امیدبخشی برسیم.

شریفیان گفت: با توجه به کثرت جمعیت 700 هزار نفری اسلامشهر، بافت جمعیتی و ساختاری که در شهرستان وجود دارد، برطرف شدن مشکلات نیازمند همت ویژه دولت است. ما نظام مسائلی که در شهرستان اسلامشهر احصا کردیم را خدمت آقای رئیس‌جمهور و وزرای محترم تقدیم کردیم. الحمدالله مسئولان، بسیاری از موضوعات و مسائل را از نزدیک مشاهده می‌کنند و برای رفع آنها راهکارهای مختلفی را ارائه می‌کنند.

شریفیان در پایان تأکید کرد: امیدواریم خروجی سفر وزیر محترم نیرو به شهرستان اسلامشهر در ماه‌های آینده، ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه برق و آب باشد.

گفتنی است در جلسه شورای اداری 15 بند از موارد مطروحه در حوزه زیر ساخت آب و برق شهرستان اسلامشهر مورد بررسی و به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست