دکتر مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر رضوانی‌فر رئیس کل گمرک ایران و حسین حبیبی فرماندار شهرستان اسلامشهر از مراحل پایانی تکمیل ساختمان اداری و ایجاد زیرساخت لازم برای استقرار گمرک در بندرخشک کردند.

براساس گزارش روابط عمومی خانه ملت در این بازدید دکتر مهدی شریفیان ضمن تشریح تفاهم‌نامه گمرک و شرکت راه‌آهن و اقدامات صورت گرفته در راستای استقرار گمرک و ارائه خدمات گمرکی، بر ضرورت تسریع در تکمیل فرآیندهای لازم برای استقرار گمرک تأکید کرد.

ایشان همچنین با اشاره به پیگیری دو ساله برای اخذ کد مستقل گمرک بندرخشک آپرین و استقرار و ارائه خدمات گمرکی در آن و همچنین دستور رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر، گفت: در سفر رئیس جمهور محترم به شهرستان اسلامشهر مقرر شده بود ظرف مدت ۱۰ روز کد مستقل گمرک بندرخشک آپرین صادر گردد که خوشبختانه با پیگیری‌های مثبت معاون اجرائی رئیس‌جمهور و اخذ موافقت اولیه رئیس سازمان اداری استخدامی کشور این موضوع به مرحله نهایی نزدیک شد. به همین خاطر امیدواریم ظرف روزهای آتی همزمان با افتتاح رسمی بندرخشک آپرین، کد مستقل گمرک آن نیز صادر گردد تا سرمایه‌گذاران و بازرگانان با اطمینان خاطر بیشتری برای سرمایه‌گذاری در شهرستان اسلامشهر قدم بگذارند.

 در حاشیه این بازدید رئیس کل گمرک ایران در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: در بازدیدی که از منطقه لجستیک و بندر خشک آپرین داشتیم، تمرکز عمده ما بر بازید و نهایی‌سازی مقدمات راه اندازی گمرک و رفع مسائل و مشکلات احتمالی بود، که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های ذیربط در ایام گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر امسال این مجموعه به بهره‌برداری کامل برسد.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر خدمات گمرکی به صورت موردی در این منطقه لجستیکی و بندر خشک ارائه می‌شود، بیان کرد: با همت و تلاش مجموعه مدیران منطقه‌ای و استانی برای ارائه خدمات گمرکی در این منطقه، محدوده به وسعت ۵۵ هکتار با تامین همه امکانات و تجهیزات و ساختمان اداری و لجستیکی با رویه‌های گمرکی مورد نیاز برای صادرات، واردات وترانزیت، سایر رویه‌ها در این منطقه در حال ایجاد و تکمیل است.

رضوانی‌فر تاکید کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه و نقطه اتصالی که با شبکه ریلی کشور در این بندر فراهم شده و فضایی که برای سرمایه‌گذاری آتی در منطقه پیش‌بینی شده به نظر می‌رسد به زودی و در فاصله کمتر از دو سال یکی از پرتراکم‌ترین انبارها و مبادی ورودی و خروجی و ترانزیت کالا در کشور گمرکات همین منطقه باشد.

وی با تاکید بر اثرگذاری این گمرک تصریح کرد: با راه‌اندازی این گمرک و بندر ضریب تاثیر در افزایش حجم ترانزیت کشور و سهولت در ترخیص کالا برای تولیدکنندگان در طی چند ماه آینده ملموس می‌شود، هم‌اکنون نیز ارائه خدمات گمرکی به صورت موردی در این منطقه آغاز شده که با استقرار کامل گمرک خدمات نیاز به طور کامل ارائه خواهد شد.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به نحوه تامین نیروی انسانی در این گمرک خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کنند طبیعتاً بخش زیادی از نیروهای پشتیبانی و مستقرشان را از بین نیروهای بومی منطقه به کارگیری خواهند کرد، در مجموعه گمرک هم با اخذ مجوزهای استخدامی و یا جابجایی نیروهای بومی، نیروهای مورد نیاز تامین خواهد شد.

در پایان برنامه نیز نشستی در دفتر خانه ملت شهرستان اسلامشهر جهت بررسی مسائل مرتبط با بندرخشک برگزار شد که حاضرین دیدگاه‌های خود را بیان کرده و تصمیماتی برای استفاده حداکثری از فرصت حضور بندرخشک در شهرستان اسلامشهر و کاهش آسیب‌های احتمالی اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست