استاندار تهران به دعوت مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی در سفری به شهرستان اسلامشهر، از طرح های عمرانی این شهرستان از جمله ایستگاه متروی چهاردانگه، کمربندی شمالی و بندر خشک بازدید کرد.

علیرضا فخاری سفر خود را همراه با مهدی شریفیان نماینده مجلس و حسین حبیبی فرماندار شهرستان اسلامشهر از چهاردانگه و بازدید از ایستگاه متروی چهاردانگه آغاز کرد و سپس از پروژه‌های بزرگ عمرانی شهرستان اسلامشهر از جمله کمربندی شمالی، بندر خشک آپرین بازدید کرد. در ادامه بازدید نیز طی نشستی کوتاه در محل کارگاه پروژه کمربندی شمالی،‌ توضیحاتی پیرامون این پروژه و سایر طرح‌های عمرانی ارائه شد.

در ادامه، نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان اسلامشهر در محل فرمانداری با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، حسین حبیبی فرماندار اسلامشهر و معاونین استاندار، مدیران کل دفتر شهری و شوراها و دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مدیران کل آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، راهداری، صمت، معاونین دانشگاه علوم پزشکی تهران، جهاد کشاورزی استان و معاونین فرماندار، بخشداران و رؤسای ادارات و رؤسای شوراها و شهرداران شهرستان برگزار شد.

مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر اظهار کرد: پیرو سفر رئیس‌جمهور و نظام مسائلی که از قبل در شهرستان تهیه شده بود، یکی از موضوعات و دغدغه‌های جدی ما پیگیری و به نتیجه رساندن مصوبات سفر رئیس‌جمهور و وزیران به شهرستان اسلامشهر بود.

شریفیان گفت: یکی از مؤثرترین و جدی‌ترین مجموعه‌هایی که می‌تواند در به نتیجه رساندن این مصوبات کمک کند، استانداری و شخص استاندار تهران است که امروز نیز شاهد حضور استاندار تهران و معاونین ایشان در شهرستان اسلامشهر بودیم.

وی گفت: به صورت نوبتی از چندین پروژه از جمله ایستگاه متروی چهاردانگه، کمربندی شمالی و بندرخشک بازدید شد و همچنین یک جلسه در فرمانداری اسلامشهر تشکیل و موضوعات و مشکلات، به تفصیل در حوزه های آموزش و پرورش، مسکن، راه، درمان، کشاورزی، صنعت و مسائل شهرداری‌های اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی بازبینی شد. موفق شدیم تعدادی از مصوبات سفر را مطرح کنیم که هم مصوبات رئیس‌جمهور و هم مصوبات وزیران را شامل می‌شد.

نماینده مردم اسلامشهر تأکید کرد: به صورت کارگاهی و کارگروهی سعی کردیم که اگر احیاناً بین دستگاه‌ها تعارضاتی وجود دارد، این تعارضات را حل و فصل کنیم. در بحث اعتبارات و بودجه و مصوبات نیز بازنگری صورت گرفت و آخرین روند تخصیص و جذب اعتبارات سفر شهرستانی رئیس‌جمهور و وزرای دولت، مورد بررسی قرار گرفت.

شریفیان تأکید کرد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز در این جلسه حضور داشتند و قول‌های مساعدی دادند که نسبت به عملیاتی شدن مصوبات دولت تسریع شود و در آینده‌ای نزدیک نیز جلسه‌ای را برای پیگیری مصوبات این سفر در خدمت آقای استاندار خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست