اصلاح نظام اقتصادی توسط دولت، اقدامی شجاعانه بود/ ضرورت توجه ویژه مسؤولان به رفع مشکلات اسلامشهر

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اقدام شجاعانه دولت سیزدهم در اصلاح نظام اقتصادی، با هدف کاستن از تبعات تهدیدات گسترده بین المللی، اقدامی شجاعانه و صحیح بوده است.

اصلاح نظام اقتصادی توسط دولت، اقدامی شجاعانه بود/ ضرورت توجه ویژه مسؤولان به رفع مشکلات اسلامشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در نطق پیش از دستور مجلس، با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی، اظهار کرد: امروز در شرایطی که تحولات بین المللی وارد مرحله ای حساس و پیچیده شده و جنگ میان قدرت‌های جهانی در کنار خشکسالی و تبعات تغییرات اقلیمی، تاثیر ویرانگری بر امنیت غذایی جهان گذاشته، اقدام شجاعانه دولت سیزدهم در اصلاح نظام اقتصادی، با هدف کاستن از تبعات این تهدیدات گسترده بین المللی، اقدامی صحیح و درست بوده است.

شریفیان افزود: ضروریست دیگر ارکان نظام، در کنار دولت هر‌چه‌سریع‌تر با تنظیم سیاست‌ها و برنامه‌های مناسب، برای عبور موفق از این گذر تاریخی، به‌صورت مجاهدانه و شبانه‌روزی تلاش کنند، البته در کنار این اقدام مثبت، شایسته بود دولت برای همراهی بهتر و بیشتر مردم عزیز و جامعه نخبگانی، نسبت به تدوین پیوست رسانه ای و تبیین اهداف این اقدام اقتصادی عدالت محور، اهتمام جدی تر می داشت.

وی با اشاره به اینکه در بعد داخلی هم چند مسئله باید مورد توجه دولت قرار گیرد، بیان کرد: مردم و نمایندگان مجلس، محدودیت‌های دولت سیزدهم در شرایط  سخت اقتصادی را درک می‌کنند. در برابر تحریم‌های سنگین و مسائل انباشت کشور که میراث دولت‌های گذشته بوده است، دیپلماسی فعال اقتصادی دولت سیزدهم با کشورهای همسایه و تلاش های شبانه روزی و حضور در بین مردم با تدارک سفرهای استانی، قابل تقدیر است.

 نماینده مردم در مجلس، با اشاره به گذشت بیش از ۱۱ ماه از فعالیت دولت سیزدهم، ادامه داد: باید سرعت فعالیت بخش‌های مختلف دولت، به‌صورت هم‌زمان افزایش پیدا کرده و به رده‌های میانی، استانی و شهرستانی،گسترش یابد و هرچه سریع‌تر نیروهای پرتلاش و جهادی جایگزین نیروهای ناتوان شوند.

وی تصریح کرد: از دولت سیزدهم انتظار می‌رود با تلاش بیشتر و برنامه ریزی بهتر، نسبت به رفع دغدغه‌های مردم از جمله تامین معیشت و سلامت، تهیه مسکن مناسب، ایجاد عدالت در نظام پرداخت حقوق، رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی، ایجاد زیرساختهای تولید انرژی استفاده از ظرفیت‌های داخلی و دانش‌بنیان، توسعه متوازن اشتغال، ساماندهی بازار سرمایه و کاهش تورم، ارتقاء سطح روابط دیپلماسی اقتصادی، افزایش امکانات و زیرساختهای فرهنگی و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، اقدام کند.

شریفیان گفت: توقع دیگر از دولت سیزدهم اینست که، در تسهیل حضور مردم در زیارت اربعین حسینی تلاش جدی و عملیاتی کند و در این امر باید کلیه دستگاههای دولتی و نهادهای حاکمیتی، مردم و گروههای جهادی را در برگزاری هر چه باشکوه تراین رویداد تمدن‌ساز همراهی کنند.

وی ادامه داد: در این فرصت بوجود آمده، در خصوص مسائل و مشکلات مردم شریف شهرستان اسلامشهر نکاتی را متذکر می‌شوم، در شهرستان اسلامشهر با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر که با جمعیت چند استان کشور برابری می کند، با مسائل و مشکلاتی روبرو هستیم که برای رفع آنها دولت عزم و اراده بیشتری نشان دهد.

نماینده حوزه انتخابیه اسلامشهر، تاکید کرد: به دلیل نبود نماینده بومی و آگاه به مشکلات آن، در ۱۰ دوره گذشته مجلس، این شهرستان از لحاظ زیر ساخت‌های آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، حمل و نقل و امنیتی در بخش‌های مرکزی اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی، با محرومیت های جدی روبرو بود که بحمدالله توانستیم با تدوین اطلس نظام مسائل شهرستان اسلامشهر که در اختیار سران قوا قرار گرفته، نقشه راه روشنی برای برنامه ریزی و انجام اقدامات برای مسئولین ترسیم کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به رفع مسائل و مشکلات مردم شهرستان اسلامشهر، اذعان کرد: انتظار می‌رود دولت سیزدهم در خصوص رفع مشکلات و مسائل این منطقه به‌سرعت، ضمن تأمین اعتبارات پروژه‌های عمرانی این شهرستان، مجموعه‎ ای از برنامه‌ها و اقدامات را در دستور کار خود قرار دهد. تکمیل و افتتاح بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر پس  از حدود ۱۴‌سال، بهبود کیفیت آب شرب و تکمیل طرح‌های تأمین و ذخیره‌سازی آب، با توجه به افزایش جمعیت شهرستان ضروری است.

شریفیان با اشاره به دیگر مسائل مردم شهرستان اسلامشهر، تصریح کرد: تعمیر تجهیزات انتقال و توزیع برق، رفع مسائل کشاورزان و دامداران در تأمین نهاده ها، اختصاص حق آبه مناسب از تصفیه‌خانه‌ها و کانال آب محمدیه برای بخش کشاورزی و دامپروری، تقویت زیرساخت‌های انتظامی و امنیتی در تناسب با وسعت و جمعیت شهرستان، اقدام ویژه برای تکمیل متروی اسلامشهر به تهران و تأمین منابع مالی آن، تکمیل کمربندی جنوبی شهرستان بعد از سال‌ها بلاتکلیفی، ازجمله مهمترین مسائلی است که همواره مردم خواستار رسیدگی و رفع آنها هستند.

نماینده مردم اسلامشهر در خانه ملت، خاطرنشان کرد: ترمیم و بهسازی راه‌های روستایی و شهری، رفع معضل سکونتگاه‌های غیررسمی، نوسازی و تجهیز مدارس و افزایش فضای آموزشی، گسترش زیرساخت‌های ورزشی و اجتماعی، احداث بناهای فرهنگی، رفع مشکلات مخابراتی مثل عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و کیفیت نامطلوب اینترنت در شهرستان، حل مسائل زیست محیطی مثل پسماندها و بوی نامطبوع اتوبان تهران-قم از دیگرمشکلات مردم این خطه از استان تهران است که رفع آنها اهتمام ویژه از سوی دولت و سایر مسئولین نظام می خواهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست