در جلسه شورای اداری استان تهران صورت گرفت؛

ارائه 138 عنوان از مسائل و مشکلات اسلامشهر به رئیس جمهور توسط “شریفیان”

“مهدی شریفیان” نماینده مجلس در جلسه شورای اداری استان تهران که به ریاست آیت الله رئیسی برگزار شد، خلاصه نظام مسائل ومشکلات شهرستان اسلامشهر در 13 سر فصل و 138 عنوان را جهت مساعدت در تسهیل روند رفع آنها به رئیس جمهور ارائه کرد .

به گزارش روابط عمومی خانه ملت در شهرستان اسلامشهر، “مهدی شریفیان” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس در مجلس شورای اسلامی در جلسه اخیر شورای اداری استان تهران که به ریاست آیت الله “سید ابراهیم رئیسی” رئیس جمهور برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه دولت سیزدهم با شعار تغییر به نفع مردم به روی کار آمده و مردم با استقبال از این شعارِ با ارزش، منتظرِ تغییری در سطحِ تفاوت حکمرانیِ امام علی (ع) با دوره های قبل از آن حضرت هستند، گفت: در این فرصت بسیار کوتاهِ خدمت، مشابه تحولی که امیرالمومنین علیه السلام در دفاع از حقوق مستضعفین جامعه ایجاد کردند، باید ایجاد بشود.

وی در ادامه افزود : در این بین مردم شهرستان اسلامشهر شامل شهرهای چهاردانگه، احمد آباد مستوفی و اسلامشهر توقعاتِ به‌حقی دارند و این منطقه با بی‌مهری مسئولین در دولت‌های مختلف مواجه بوده است.

شریفیان در ادامه با اشاره به اینکه مشکلات و مسائل اجتماعی، معیشتی، اقتصادی، امنیتی، رفاهی، خدماتی و فرهنگی در این محدوده انباشته شده تصریح کرد : اسلامشهر با وجود ظرفیت های عظیم انسانی، مادی و معنوی، در معرضِ تلخ ترین آسیب‌هایِ اجتماعی از جمله بیکاری، طلاق، اعتیاد، بزهکاری و محرومیتِ مطلق قرار گرفته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تفاوت سطح رفاهِ اجتماعِ 700 هزار نفری این شهرستان، با مناطق همجوار آن در پایتخت را موجب بروز اعتراضاتِ گاه و بیگاه ناشی از احساسِ تبعیض در این بخش مهم از کمربند امنیتی تهران عنوان کرد و گفت : مردمِ این منطقه توقع دارند تا دولت سیزدهم، نگاه ویژه‌ای به مسائل این شهرستان، که جمعیتی برابر با چند استان کشور دارد، داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به رئوسِ مهم ترین نیازها برای تقویت ظرفیت ها و فرصت های اسلامشهر تصریح کرد : تاسیس فرمانداری ویژه شهرستان اسلامشهر و ارتقاء نظام اداری-سیاسی شهرستان برای تسهیل در تصمیم گیری امور و خدمت رسانی به مردم ضروری است.

وی گفت : بندر خشک آپرین در اسلامشهر به عنوان پروژه ای راهبردی، که بر کشور، منطقۀ غرب آسیا و نظامِ حمل و نقل بین المللی تاثیر‌گذار است، در محدودۀ این شهرستان قرار دارد و متاسفانه بیش از دو دهه است، علیرغم وجود زیرساخت های لازم، در راه‌اندازی آن تعلل شده است.

شریفیان همچنینن با اشاره به ضرورت احداث شهرک صنعتی در اسلامشهر افزود : سرعت بخشیدن به روند احداثِ شهرک صنعتی مصوب دولت در سال 86 در شهرستان اسلامشهر، تاثیرِ زیادی بر ساماندهی بیش از 18 هزار واحد تولیدی، صنعتی، صنفی و خدماتیِ این منطقه خواهد داشت که با گذشت 14 سال، هنوز اقدامِ عملی در این مورد انجام نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد : تسریع در روندِ احداثِ پروژه بیمارستان 400 تختخوابی شهرستان اسلامشهر به عنوان مهم‌ترین پروژه درمانی منطقه، جبران کننده بخشی از کمبودهای چشمگیرِ حوزه بهداشت و سلامت اسلامشهر و مناطق همجوار آن است.

شریفیان همچنین اتصال مترو تهران به اسلامهشر را از مهمترین مسائل پیش روی این شهرستان عنوان کرد و گفت : در حوزه راه و حمل و نقل، احداثِ کمربندی جنوبی شهرستان و اتصال مترو تهران به اسلامشهر، علاوه بر تاثیر بر تردد روزانه بیش از 2 میلیون نفر از ساکنین محور آیت الله سعیدی، در حوزه پدافند غیرعامل هم نقش بسیار عمده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه انرژی و آب، تکمیل پروژه‌ها اسلامشهر نیاز به تسریعِ جدی دارد تاکید کرد : احداث تاسیسات فاصلاب و تصفیه خانه‌ها از جمله این پروژه هاست. همچنین با توجه به خاموشی های مکرر و قطعی برق در سالهای اخیر و بروز اعتراضات مردمی و اختلال در روند تولید، باید برای رفع این مسئله و جلوگیری از تکرار آن فکر جدی شود.

نماینده مردم اسلامشهر همچنین در این جلسه خلاصه نظام مسائل شهرستان اسلامشهر در 13 سر فصل و 138 عنوان، جهت مساعدت در تسهیل روند رفع آنها به رئیس جمهور ارائه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست